Content

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowymi technologiami.


Kliknij i poznaj szczegóły
Top przeglądanych Poduktów
Aktualności
2020-09-01
Ricoh rozwija zakres usług IT, dzięki przejęciu SimplicITy

Warszawa, 2 września 2020 r. – Ricoh ogłosiło zakup polskiej firmy SimplicITy. Dzięki tej transakcji Ricoh wzmocni swoją dotychczasową ofertę w zakresie usług IT i rozwiązań wspierających cyfrową transformację. SimplicITy nadal będzie działało pod swoją marką i będzie zarządzane jako niezależna firma. SimplicITy będzie ściśle współpracować z Ricoh Polska i Ricoh Europe oraz z działającym w Warszawie Service Operations Centre.
 
image

Założona w 2013 roku w Warszawie SimplicITy to integrator usług IT. Oferuje usługi z zakresu zarządzania centrami danych i bezpieczeństwa informatycznego oraz rozwiązania chmurowe i sieciowe.

Dzięki temu przejęciu spółka SimplicITy i jej klienci zyskają dostęp do usług o zasięgu globalnym oraz oferowanych przez Ricoh rozwiązań z zakresu elektronicznego obiegu dokumentów, optymalizacji procesów biznesowych, druku biurowego oraz produkcyjnego. A także produktów i usług pozwalających na stworzenie innowacyjnego środowiska pracy. 

Alberto Mariani, Senior Vice President, Office Services w Ricoh Europe powiedział: “Dzięki przejęciu SimplicITy rozszerzymy i wzmocnimy zakres usługi IT oferowanych na polskim rynku. Ta akwizycja pozwoli nam zwiększyć zasięg i pozyskać dodatkowe kompetencje w zakresie hybrid cloud oraz zaawansowanych usług IT. Jesteśmy pewni, że ta transakcja będzie dodatkowym motorem wzrostu dla SimplicITy”.

Mariusz Iwański, Co-Founder & President of the Board, SimplicITy, dodaje: “Cieszymy się, że możemy znaleźć się w rodzinie Ricoh. Łączy nas podobne podejście do biznesu - dążymy do zapewnienia doskonałej jakości usług, ważna jest dla nas również innowacyjność i wspieranie naszych klientów na drodze do efektywnej transformacji cyfrowej. Dzięki współpracy z Ricoh będziemy mogli zaoferować naszym klientom dodatkowe usługi. To bardzo ważne w sytuacji wysokiej konkurencyjności firm IT na rynku”.

Akwizycja SimplicITy to kolejna z transakcji firm IT zrealizowanych przez Ricoh w ostatnim czasie w całej Europie.
Poniżej lista:
  • Firmy z grupy Ridgian – zarządzanie danymi.
  • Aventia – user experience & ecommerce.
  • Techno Trends – systemy wideokonferencyjne.
  • NPO Sistemi – rozwiązania chmurowe, integracja oraz oprogramowanie.
  • LAKE Solutions AG– przechowywanie danych, bezpieczeństwo i integracja w chmurze.
  • IPMi TotalStor – transformacja i modernizacja infrastruktury IT o znaczeniu krytycznym, przechowywanie danych, zarządzanie danymi w chmurze hybrydowej i prywatnej.
  • Mauden – Data Centre, infrastruktura IT, AI oraz BI.
  • Orbid – zarządzanie infrastrukturą IT o krytycznym znaczeniu, managed services, data centre, zarządzanie danymi w chmurze hybrydowej i prywatnej.
Dzisiaj
czwartek
21 stycznia 2021
Imieniny
Agnieszki, Jarosława...
21
styczeń
Nowości Produktowe
img
2019-08-27
Polska premiera ...
Ricoh dołączyło do grona wystawców ...
więcej
img
2019-12-09
Premiera nowych ...
Ricoh wprowadza do sprzedaży kolejne modele z nowej ...
więcej