Content

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowymi technologiami.


Kliknij i poznaj szczegóły
Top przeglądanych Poduktów
Aktualności
2019-11-27
100 lat! Pentax!

27. listopada mija dokładnie 100 lat od założenia Asahi Optical Joint Stock Co., oryginalnego producenta i założyciela marki Pentax.

image

Asahi Optical odegrała ważną rolę w historii światowej fotografii. Wprowadziła na rynek m.in. pierwszy japoński aparat SLR na film 35 mm (1952 rok). Pierwszy w historii produkt noszący nazwę Pentax został wprowadzony na rynek w maju 1957 roku. Była to lustrzanka jednoobiektywowa Asahi Pentax. Ta nazwa wywodzi się od włączenia pryzmatu pentagonalnego do korpusu serii aparatów Asahiflex. Warto podkreślić, że były to pierwsze japońskie aparaty z pojedynczym obiektywem, które wprowadzono do sprzedaży. W latach 70-tych jeden z modeli z tej serii - Asahi Pentax K1000 był zaliczany do najpopularniejszych lustrzanek. We wrześniu 1979 roku postanowiono skrócić nazwę do Pentax, a pierwszym modelem, który ją nosił był wprowadzony w tym czasie Pentax MV-1. Kolejną przełomową datą w historii marki był marzec 2008 roku. Wtedy doszło do fuzji Asahi Optical Co., Ltd. z HOYA Corporation i powstało HOYA’s PENTAX Imaging System Division. W 2011 roku Ricoh Company, LTD. przejęło Hoya Imaging System (dział odpowiadający za produkcję aparatów i lornetek) .

Dziś aparaty i lornetki marki Pentax są produkowane i sprzedawane przez Ricoh Imaging Company, LTD., która należy do grupy RICOH COMPANY, LTD.

Dzisiaj
wtorek
10 grudnia 2019
Imieniny
Bogdana, Julii...
10
grudzień
Nowości Produktowe
img
2019-08-27
Polska premiera ...
Ricoh dołączyło do grona wystawców ...
więcej
img
2019-12-09
Premiera nowych ...
Ricoh wprowadza do sprzedaży kolejne modele z nowej ...
więcej