Content

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowymi technologiami.


Kliknij i poznaj szczegóły
Top przeglądanych Poduktów
Aktualności
2021-03-05
Ricoh Company Ltd. przyspiesza przejście na OZE o 8 lat!

Kwestie związane z ochroną środowiska są bardzo ważnym elementem naszej globalnej strategii biznesowej. Ricoh Company Ltd. ogłosiło, że do 2030 roku planuje korzystać co najmniej w 50% z energii odnawialnej (wcześniejsze zobowiązanie dotyczyło 30%). Przyspieszając tym samym przejście na zieloną energię o osiem lat!
image

Ponadto, w związku z rozpoczęciem 20. MTP (średniookresowego planu zarządzania), który będzie obowiązywał przez dwa lata od kwietnia 2021 r., nasza firma wyznaczyła sobie pośredni cel ESG, dotyczący korzystania z energii ze źródeł odnawialnych w wysokości 30% do 2023r. A także od nowego roku podatkowego firma przekształci 100% energii elektrycznej zużywanej w swojej centrali w Japonii na odnawialną energię elektryczną, co ma się przyczynić w efekcie do redukcji CO2: 2000 ton/rok

Z kolei we wszystkich swoich głównych oddziałach Ricoh zamierza korzystać w 100% z odnawialnej energii elektrycznej do roku finansowego 2030. A w swoich zakładach wprowadzi również własny kompleksowy system oceny odnawialnej energii elektrycznej. System bazuje na definicji zrównoważonego społeczeństwa, które Grupa Ricoh osiąga przez właściwą równowagę pomiędzy Trzema P: zrównoważoną gospodarką (Prosperity), zrównoważonym społeczeństwem (People) i zrównoważonym środowiskiem (Planet). W oparciu o zasadę Trzech P system oceny sprawdza, czy dana elektrownia ma dodatkowy potencjał rozwoju nowych źródeł energii, czy ma mniejszy wpływ na środowisko i czy należy do lokalnej społeczności. W przyszłości zakłady w Japonii, które kupują odnawialną energię elektryczną, będą wykorzystywać ten system do wybierania dostawców energii elektrycznej.
W marcu 2020 r. nasza firma zaktualizowała także swoje cele środowiskowe w świetle zmian dotyczących globalnego ocieplenia, korygując swój cel redukcji emisji gazów cieplarnianych z 30% do 63% do 2030 r.


Zmiana klimatu to jeden z największych problemów środowiskowych, z którym musi się zmierzyć społeczeństwo na całym świecie. Ricoh, jako pierwsza japońska firma, która dołączyła do RE100* będzie kontynuować swoje wysiłki na rzecz zrównoważonego społeczeństwa poprzez rozwiązywanie problemów społecznych, w tym dekarbonizacji całego łańcucha produkcji i dostaw, poprzez aktywne promowanie działań na rzecz oszczędzania energii i wykorzystania odnawialnej energii elektrycznej w firmie, a także zachęcanie partnerów biznesowych i klientów do współpracy. Więcej o naszym zaangażowaniu w realizację celów zrównoważonego rozwoju możecie przeczytać na https://www.ricoh.pl/o-nas/zrownowazony-rozwoj/index.html

*W kwietniu 2017 r. Ricoh, jako pierwsza japońska firma dołączyła do RE100- grupy składającej się z najbardziej wpływowych firm na świecie zaangażowanych w wykorzystanie w 100% odnawialnej energii elektrycznej.
Dzisiaj
wtorek
18 stycznia 2022
Imieniny
Małgorzaty, Piotra...
18
styczeń
Nowości Produktowe
img
2019-08-27
Polska premiera ...
Ricoh dołączyło do grona wystawców ...
więcej
img
2019-12-09
Premiera nowych ...
Ricoh wprowadza do sprzedaży kolejne modele z nowej ...
więcej